Poznań-Lednica-Rogalin (2 dni)
Dzień1
- Wyjazd spod szkoły. Nocny przejazd do Poznania,
- Zwiedzanie z przewodnikiem Poznania i zabytków miasta. Zobaczymy:
- Ostrów Tumski i Bramę Miasta Poznania ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego), średniowieczne mury obronne, Katedrę Poznańską – Bazylikę św. Piotra i Pawła jedną z najstarszych świątyń w Polsce, Złotą Kaplicę miejsce pochówku króla Przemysła II i według tradycji również Mieszka I i Bolesława Chrobrego,
- Zwiedzanie centrum Poznania, zobaczymy: Rynek i Stare Miasto, renesansowy Ratusz, domki budnicze, zamek, Farę Poznańską, Bibliotekę Raczyńskich, galerię handlową Stary Browar, Pałac Cesarski, Pomnik Ofiar Czerwca ’56 oraz Uniwersytet.
- Wejście do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, które przybliża historię powojenną oraz antykomunistyczne strajki w Poznaniu,
- Czas wolny na Starym Rynku,
- Popołudniem pobyt na Termach Maltańskic
- Nocleg
Dzień2
- Przejazd do Lednicy – zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów, prawdopodobne miejsce chrztu Mieszka I,
- Zwiedzanie pałacu Raczyńskich w Rogalinie, ogrodów i galerii malarstwa,
- Czas wolny, obiadokolacja,
- Droga powrotna.
Świadczenia:
- Przejazd komfortowym autokarem,
- Opieka pilota – przewodnika,
- Ubezpieczenie NNW,
- 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
- Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe
Uwagi:
- Cena dla grupy 40 osób płacących,
- Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, Muzeum Poznańskiego Czerwca ’56, Termy Maltańskie, Muzeum Pierwszych Piastów, pałac w Rogalinie oraz opłaty za usługi przewodników,
- W pierwszym dniu wyżywienie we własnym zakresie,
- Powrót w późnych godzinach wieczornych,
- Przedstawiona oferta jest propozycją.
Cena: 650 zł os.
Poznań i Brama Poznania ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego) – jest tu prezentowane w interaktywny sposób powstanie grodu poznańskiego i tworzenie się państwa polskiego na Ostrowie Tumskim oraz państwa pierwszych Piastów z grodami w niedalekim Gieczu, Lednicy i Gnieźnie. Można tu także podziwiać zachowane średniowieczne mury obronne.
Stary Rynek w Poznaniu to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dawnej, obok Gniezna, stolicy Polski. Poznań lokowany w 1253 zaczął się rozwijać jak każde lokowane na prawie Magdeburskim średniowieczne miasto – od wytyczonego placu centralnego. Stał się on w kolejnych latach ruchliwym centrum administracyjnym i handlowym gdzie miejsce swe miały i władze miasta i kupcy i bogaci patrycjusze budujący wokół Rynku okazałe kamienice i pałace. Obecnie Rynek w Poznaniu to jeden z najpiękniejszych rynków w Polsce. W Poznaniu zobaczymy: Ratusz, domki budnicze, zamek, Farę Poznańską, Bibliotekę Raczyńskich, galerię handlową Stary Browar, pałac cesarski, Pomnik Ofiar Czerwca ’56, Ostrów Tumski i Katedrę Poznańską – Bazylikę św. Piotra i Pawła jedną z najstarszych świątyń w Polsce, której główny korpus otacza 12 kaplic. Najcenniejsza to Złota Kaplica, ufundowana przez Edwarda hrabiego Raczyńskiego. Katedra jest miejscem pochówku króla Przemysła II i według tradycji również Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu to pięć oddziałów, które pokazują historię Wielkopolski w walce o niepodległość Polski. Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 to jedno z nich. Przybliża historię powojenną, gdy poznaniacy jako pierwsi zbuntowali się przeciwko komunistycznej władzy.
Termy Maltańskie – ośrodek sportowo-rekreacyjny, położony na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. W obiekcie znajdują się baseny rekreacyjne i sportowe oraz strefa saun. W basenach solankowych „Term Maltańskich” wykorzystywana jest pochodząca z pobliskiego odwiertu (głębokość ponad 1306 m) woda termalna – solanka o temperaturze dochodzącej do 40 °C i niskiej mineralizacji doskonale nadająca się do celów rekreacyjnych i leczniczych
Ostrów Lednicki – największa z pięciu wysp na jeziorze Lednica. Wyspa jest jednym z najważniejszych miejsc historii Polski. Znajduje się tu Muzeum Pierwszych Piastów i jest Pomnikiem Historii. To najbardziej prawdopodobne miejsce Chrztu Polski. Za Mieszka I i Bolesława Chrobrego był to jeden z głównych ośrodków obronnych i administracyjnych. Zachowały się pozostałości grodu oraz relikty najstarszego w Polsce zespołu preromańskiej architektury pałacowo-sakralnej, z basenami do chrztu i wolno stojącego kościoła cmentarnego z przed 966 r. Oprócz przedmiotów sakralnych i codziennego użytku, znajduje się tu jeden z największych w Europie zbiorów wczesnośredniowiecznych militariów: mieczy, toporów, grotów włóczni, hełmu i innych.
Rezydencja Raczyńskich w Rogalinie – wspaniały pałac w Rogalinie został wybudowany w XVIII w przez Kazimierza Raczyńskiego pisarza koronnego i marszałka nadwornego, starosty generalnego Wielkopolski. Z jego inicjatywy powstało późnobarokowe założenie pałacowe w typie entre cour et jardin (pomiędzy dziedzińcem, a ogrodem), które przetrwało do dziś w pierwotnym kształcie. To jedno z najważniejszych polskich założeń rezydencjonalnych. Swą sławę zawdzięcza urokliwemu położeniu, bogatej historii, ciekawej architekturze i wspaniałym zbiorom artystycznym. Galeria malarstwa mieszcząca się w budynku z 1910 roku zawiera zbiory gromadzone przez czterdzieści lat przez Edwarda Raczyńskiego i zgodnie z jego wolą jest udostępniona dla zwiedzających. Ocalało około 250 z ponad 300 prac z pierwotnego zbioru. Galeria ma w swoich zbiorach prace takich artystów jak: Teodor Axentowicz (Portret damy w czarnej sukni (Janiny Poznańskiej)), Olga Boznańska, Julian Fałat, Aleksander Gierymski, Jacek Malczewski (Melancholia, Tobiasz i Parki), Jan Matejko (Dziewica Orleańska), Leon Wyczółkowski, Stanisław Wyspiański, Albert Besnard, Maurice Chabas, Wlastimil Hofman czy Paul Delaroche. Przy pałacu znajduje się powozownia z osiemnastowiecznymi powozami i lektykami.