Zamość-Lublin-Kozłówka(3 dni)

Trasa trzydniowej wycieczki wiedzie przez dwa wspaniałe miasta – Zamość i Lublin. Jednak po drodze zatrzymamy się również niezmiernie atrakcyjnych i urokliwych miejscach. Będzie to Roztocze, Kozłówka gdzie znajduje się Pałac Zamoyskich oraz Nałęczów, słynne od lat sanatorium z dużym parkiem zdrojowym.

Dzień1

  • Wyjazd z umówionego miejsca,
  • Przystanek w Roztoczu, zwiedzanie miejscowości Zwierzyniec i przejście szlakiem Bukową Górę, przejazd do Zamościa, zwiedzanie Starego Miasta i zabytków Zamościa: Rynek i mury obronne Starego Miasta, Muzeum Fortyfikacji i Broni „ARSENAŁ”,
  • Nocleg

Dzień2

  • Zwiedzanie Lublina i jego zabytków, m.in. Rynek Starego Miasta, Brama Krakowska, Zamek Lubelski wraz z kaplicą zachowaną z XIV w., Uniwersytet, Ogród Saski. Czas wolny na starówce. Popołudniu przejazd na Majdanek.
  • Nocleg

Dzień3

  • Zwiedzanie pałacu Zamojskich w Kozłówce – kaplica, ogrody, powozownia, muzeum socrealizmu. W drodze powrotnej przystanek w Nałęczowie.

Świadczenia:

  • Przejazd komfortowym autokarem,
  • Opieka pilota – przewodnika,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe.

Uwagi:

  • Cena dla grupy 40 osób płacących
  • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Muzeum Przyrodnicze i ścieżka przyrodnicza w Roztoczu, Muzeum Fortyfikacji i Broni „ARSENAŁ”, Nadszaniec, Katedra Zamojska, Muzeum Narodowe w Lublinie, pałac Zamojskich w Kozłówce, oraz opłaty za usługi przewodników,
  • W pierwszym dniu wyżywienie we własnym zakresie,
  • Przedstawiona oferta jest propozycją.

Cena: 710 zł os.

Roztocze – to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem, wyraźnie wypiętrzony wał wzniesień o długości około 180 km, przebiegający z północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód aż do Lwowa. To najbardziej nasłoneczniony region w Polsce słynący z czystego powietrza i dużego stężania jodu porównywalnego do tego na Pomorzu. Na jego terenie znajduje się Roztoczański Park Narodowy – główna atrakcja przyrodnicza oraz parki krajobrazowe: Puszczy Solskiej, Szczebrzeszyński czy Krasnobrodzki. Jest to kraina pełna zielonych lasów, rzek, mozaiki falistych pól. To kraina jodły, buka oraz konika polskiego. Znajdują się tu malownicze wsie i krajobrazy oraz miasteczka z ciekawą historią. Jest bardzo dużo ścieżek rowerowych i spływów kajakowych przez Wieprz, Tanew, Ładę czy Bukową. Miejsce przyciągające turystów z całej Polski.

Zamość – stanowi przykład „idealnego miasta” z renesansową, włoską urbanistyką figuruje na światowej liście dziedzictwa kultury UNESCO. Miasto wielkich tradycji historycznych na polu nauki, oświaty i kultury z którym związanych jest wielu wybitnych ludzi i mężów stanu. Miasto bogate w stylowe, zabytkowe kamienice i kościoły. Zwiedzimy tu Rynek Starego Miasta i zabytkowe centrum, „Arsenał” – miejsce gdzie przedstawiona jest historia obronna miasta oraz jego fortyfikacji oraz Nadszaniec – będący częścią murów obronnych miasta. Czas wolny na miejskiej Starówce. Przejazd na nocleg.

Lublin – jedno z najstarszych i najważniejszych miast Polski. Jest tu słynny zamek i kaplica zamkowa zachowana z XIV w. Donżon czyli wieża obronna, element grodu z czasów pierwszych Piastów. W nowej części zamku znajdują się bogate i cenne zbiory Muzeum Narodowego ze słynnym obrazem Jana Matejki – Unia Lubelska. Archikatedra Lubelska i Wieża Trynitarska to największy obiekt sakralny w Lublinie (XVI w.). Zwiedzimy również Bazylikę Dominikanów oraz rynek Starego Miasta – jest to jeden z najlepiej zachowanych, pierwotnie średniowieczny układ urbanistyczno-architektoniczny w Polsce. Cennym zabytkiem architektury jest Brama Krakowska. Odwiedzimy także Uniwersytet Lubelski. Popołudniu udamy się na Majdanek – niemiecki obóz koncentracyjny i funkcjonujący w czasach II wojny Światowej, miejsce pamięci zagłady tysięcy więźniów. Czas wolny na miejskiej Starówce. Obiadokolacja i nocleg

Pałac w Kozłówce – znajduje się tu barokowa rezydencja magnacka Zamoyskich. Pałac jest zakwalifikowany jako Pomnik Historii. Posiada autentyczny wystrój z przełomu XIX wieku i XX wieku, neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, niezwykłą kolekcję malarstwa oraz wspaniałe założenie ogrodowo-parkowe. Mieści się tu także powozownia oraz Muzeum Socrealizmu.

Park zdrojowy w Nałęczowie – to zabytkowy park pełniący funkcję uzdrowiskową o powierzchni prawie 25 hektarów, sięgający swoimi początkami XVIII w. Nałęczów jest miejscowością rekreacyjno-wypoczynkową. Słynie z Parku Zdrojowego założonego przez Stanisława Małachowskiego z bogatym liczącym 190 lat drzewostanem, palmiarnią oraz Pijalnią Wód leczniczych. Charakterystyczna dla miasteczka jest też willowa zabudowa. Większość z zabytkowych budynków, powstała pod koniec XIX i na początku XX wieku. Bywali tu i tworzyli m.in. Zofia Nałkowska, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus oraz Stefan Żeromski. Na uwagę turystów zasługuje również Muzeum Bolesława Prusa oraz Chata Stefana Żeromskiego. Panujący tu mikroklimat ma właściwości lecznicze i dogodnie wpływa na ciśnienie tętniczego oraz zmniejszanie dolegliwości chorób serca. Wysoką jonizację powietrza wywołują gleby lessowe, przepływające rzeki Bystra i Bochotniczanka, urozmaicona sieć wąwozów oraz bogata szata roślinna. Jest tu ok. 72 gatunków drzew i krzewów. Ważnym punktem Nałęczowa są źródła wód mineralnych z przewagą wodorowęglanu wapnia i żelaza.

Galeria