Warszawa (2 dni)

Dzień1

  • Wyjazd z umówionego miejsca.
  • Przejazd do centrum Warszawy. Zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz części Traktu Królewskiego, Barbakan, Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy, ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, Uniwersytet, Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza; przejście pod Pałac Kultury i Nauki – taras widokowy, Złote Tarasy – pobyt w centrum handlowym, wizyta w Centrum Nauki Kopernik,
  • Przejazd na nocleg

Dzień2

  • Po śniadaniu zwiedzanie Łazienek Królewskich, przejście pod gmach Sejmu i Senatu RP – zwiedzanie, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego,  przejazd pod Stadion Narodowy – zwiedzanie,
  • Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia:

  • Przejazd komfortowym autokarem,
  • Opieka pilota – przewodnika,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiad
  • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi:

  • Cena dla grupy 40 osób płacących
  • Cena zawiera bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów: Zamek Królewski, taras widokowy PKiN, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz opłaty za usługi przewodników,
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
  • 1 obiad w wyznaczonych punktach gastronomicznych,
  • Przedstawiona oferta jest propozycją

Cena: 620 zł os.

Krótki opis zwiedzanych miejsc:

Zamek Królewski w Warszawie – jego początki sięgają XIV w. Rozbudowywany w kolejnych wiekach, głównie jako dzieło wczesnego baroku, ukształtowany został jako zamknięty pięciobok. Był rezydencją królewską, siedziba władców polskich, miejscem obrad sejmu, centrum administracyjnym i kulturalnym ówczesnej Polski. Odbudowany po II wojnie światowej jest wspaniałą rezydencją pokazującą kulturę i sztukę I Rzeczpospolitej. W zamku znajdują się odrestaurowane wnętrza z pięknymi kolekcjami obrazów i mebli, cenne eksponaty, m.in. insygnia i trony królewskie czy obrazy słynnych malarzy, m.in. Rembrandta, Canaletta i Matejki oraz wiele zachowanych oryginalnych elementów wystroju zamku bardzo ważnych w historii Polski.

Trakt Królewski – szlak komunikacyjny – ciąg ulic w Warszawie, przy którym znajduje się szereg zabytkowych budowli. Zaczyna się na placu Zamkowym i biegnie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, ulicami Belwederską i Sobieskiego aż do Wilanowa. W 1994 Trakt Królewski w Warszawie został uznany za pomnik historii. Po drodze: ul. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, Teatr Narodowy, plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, ogród Saski, Kościół św. Krzyża, pałac prezydencki, Uniwersytet Warszawski, budynek Polskiej Akademii Nauk, Giełda Papierów Wartościowych.

Pałacu Kultury i Nauki – do niedawna najwyższy budynek w Warszawie. Zbudowany w latach pięćdziesiątych przez komunistów jest przykładem socrealizmu w sztuce. Obecnie centrum muzealne, kulturowe, biurowe i turystyczne. Na szczycie znajduje się taras widokowy z którego można podziwiać wspaniałe widoki na Warszawę.

Centrum Handlowe Złote Tarasy – jedno z największych centrów handlowo-biurowo-rozrywkowych w Warszawie znajdujące się w Śródmieściu w samym centrum miasta. Złote Tarasy to bardzo nowoczesna konstrukcja, której centralna część przykryta jest wielkim szklanym, pofałdowanym dachem co stanowi o jej wyjątkowości i daje niecodzienny efekt przestrzenny i widokowy. W centrum znajduje się w sumie ponad 200 sklepów, kawiarni, barów, pubów, a także kino.

Centrum Nauki Kopernik – miejsce promujące i popularyzujące naukę i komunikację naukową. Zwiedzający mogą poznawać tu prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Znajduje się tu kilkaset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach, planetarium oraz laboratoria.

Łazienki Królewskie – rozległy park gdzie znajduje się letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nazwa kompleksu pochodzi od XVII-wiecznej łaźni polskiego szlachcica, przebudowanej w XVIII wieku na pałac. W Pałacu Na Wyspie król Stanisław August Poniatowski wydawał obiady czwartkowe. Na terenie Łazienek oprócz Pałacu na Wodzie znajduje się wiele historycznych obiektów m.in. oranżerie, amfiteatr, teatr dworski, Pałac Myślewicki, Stara Pomarańczarnia z Królewską Galerią Rzeźby i teatrem, pomnik Szopena oraz liczne wolnostojące rzeźby. Tuż obok parku łazienkowskiego znajduje się Belweder, Urząd Rady Ministrów oraz dzielnica gdzie zlokalizowanych jest wiele ambasad innych państw.

Budynki Sejmu i Senatu – zespół budynków znajdujący się w Warszawie przy ulicy Wiejskiej gdzie główną siedzibę ma Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Budowa kompleksu rozpoczęła się po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 i była adaptacją budynku Instytutu Aleksandryjsko-Maryjskiego Wychowania Panien, dawnej żeńskiej szkoły średniej. Jest przykładem przedwojennego modernizmu, a kompleks jest sukcesywnie rozbudowywany do dzisiaj.

Muzeum Powstania Warszawskiego upamiętnia dramatyczną walkę Powstańców przeciw Niemcom okupującym Warszawę. Placówka dokumentuje historię Powstania Warszawskiego. Prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz edukacyjną poświęconą dziejom powstania, a także historii i działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Jest hołdem wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę. Liczne ekspozycje przedstawiają walkę i codzienność powstania na tle okupacji i złożonej sytuacji międzynarodowej po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL-u. MPW jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce wykorzystującym współczesne techniki audiowizualne.

Stadion Narodowy – największy i najnowocześniejszy polski stadion. Posiada 58 580 miejsc w tym 4600 miejsc o podwyższonym standardzie oraz 69 lóż dla 800 osób. Znajduje się w miejscu historycznego Stadionu X-lecia. To wielofunkcyjny obiekt sportowy, umożliwiający organizację widowisk sportowych, koncertów, czy wydarzeń kulturalnych. Pełni również funkcje biurowe, handlowe, hotelowe, gastronomiczne (docelowo 50 barów szybkiej obsługi). Na jego terenie przebywa codziennie ok. 2-3 tysięcy osób. Podczas zwiedzania zwiedzimy trybuny, szatnię piłkarską, płytę stadionu, Centrum Medialne, loże VIP, oglądniemy Stadion z punktu widokowego i zobaczymy trybunę medialną. (Program zwiedzania jest jednak uzależniony od dostępności stadionu w danym dniu).

Galeria