Wrocław w 1 dzień

Wrocław – stolica i największe miasto Dolnego Śląska. Jest czwartym pod względem liczby ludności miastem w Polsce. W roku 2015 Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy Mercer jako „Najlepsze miasta do życia” oraz jako jedyne polskie miasto został ujęty w tym rankingu jako miasto wyrastające na centrum biznesowe. Wrocław to także jedno z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich. Po raz pierwszy wzmiankowane w roku 1000 w związku z założeniem podczas zjazdu gnieźnieńskiego biskupstwa, jednego z czterech na terenie ówczesnej Polski. Obecnie jest  to jeden z najciekawszych, a przy tym najpiękniejszych ośrodków miejskich w Polsce, niezwykle atrakcyjny dla mieszkańców i turystów. Podczas jednodniowego pobytu poznamy i dawną historię Wrocławia i współczesne atrakcje największego miasta Śląska takie jak Hydropolis czy Sky Tower.

Dzień1

  • Wyjazd z umówionego miejsca.
  • Zwiedzanie atrakcji i zabytków Wrocławia: ZOO i Afrykarium, Spacer przez Ostrów Tumski do Rynku Starego Miasta (po drodze można zobaczyć Bramę Kluskową, gotycką Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, XIII-wieczną Kolegiatę Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, most Tumski, gmach Ossolineum), wejście do zabytkowej części Uniwersytetu Wrocławskiego – Aula Leopoldina, Oratorium Marianum, sale wystawowe oraz Wieża Matematyczna, Rynek Starego Miasta, Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, wyjazd na taras widokowy Sky Tower,
  • Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia:

  • Przejazd komfortowym autokarem,
  • Opieka pilota – przewodnika,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe.

Uwagi:

  • Cena dla grupy 40 osób płacących,
  • Wyżywienie we własnym zakresie,
  • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: ZOO, zabytkowa część Uniwersytetu Wrocławskiego, Hydropolis, Sky Tower oraz usługi przewodników,
  • Przedstawiona oferta jest propozycją

Cena: 265 zł os.

Wrocławskie ZOO – gdzie na 33 hektarach zobaczyć można ponad 10 tys. zwierząt. To trzecie co do wielkości ZOO na świecie. Znajduje się tu niezwykle nowoczesne i piękne  Afrykarium z akwariami, basenami i tunelami pełnymi egzotycznych ryb i afrykańskich stworzeń. Jest to jedno z nielicznych tego typu miejsc na świecie i jedyne poświęcone wyłącznie faunie Afryki.

Hala Stulecia stojąca naprzeciw ZOO to jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Oryginalna konstrukcja znajduje się na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kopuła Hali Stulecia ma rozpiętość 65 m, a na widowni i płycie może się zmieścić nawet 10 tys. osób. Obok zobaczymy również pergolę w kształcie połowy elipsy wokół stawu – popularne miejsce spacerów czy sesji zdjęciowych oraz stalową Iglicę. Przy Hali Stulecia zobaczymy także wrocławską fontannę, która jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

Ostrów Tumski – jest najstarszą częścią Wrocławia. Są tu pozostałości pierwszej osady pochodzące z X wieku, piękna gotycka Katedra pw. Jana Chrzciciela oraz wiele historycznych budowli, m.in. XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomiejapomnik św. Jana Nepomucena, Pałac Arcybiskupi czy brama kluskowa. Znajduje się tu również Muzeum Archidiecezjalne, które od ponad 100 lat gromadzi zabytki sztuki sakralnej o ogromnej wartości historycznej i artystycznej. Wśród nich znaleźć możemy „Księgę Henrykowską” z XIII–XIV wieku, z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim.

Zabytkowy gmach Biblioteki Ossolineum – jeden z najważniejszych i najstarszych ośrodków kultury polskiej, z bogatymi zbiorami księgozbiorów. Obejmują one ważne dla kultury polskiej starodruki m.in. De revolutionibus… Mikołaja Kopernika z 1543 r. czy Pieśni Jana Kochanowskiego z 1586 r. oraz rękopisy, w tym m.in. rękopis poematu Pan Tadeusz (1834) Adama Mickiewicza.

Uniwersytet Wrocławski – jeden z osiemnastu państwowych uniwersytetów klasycznych w Polsce kształcący na kierunkach humanistycznych i ścisłych. Uczelnia zajmuje 4 w Polsce pod względem wielkości i wyników akademickich. Powstał pierwotnie w 1702, a w 1945 został przekształcony w uniwersytet polski. Uczelnia swoimi tradycjami odwołuje się do tradycji Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, Jest najstarszą uczelnią wyższą we Wrocławiu, na której studiuje blisko 25 tysiąca studentów. Znajduje się tu muzeum uniwersytetu, zabytkowe Aula Leopoldina, Oratorium Marianum, Wieża Matematyczna i widokowa.

Stare Miasto i Rynek – jeden z największych rynków w Polsce mający niemal 3,8 hektara, tworzący specyficzny klimat, wokół którego znajdują się wspaniale gotyckie kościoły, kamienice oraz gmachy m.in. Kościół Garnizonowy czy Katedra św. Marii Magdaleny. We Wrocławiu zachowało się ponad 8 tys. zabytkowych kamienic, szczególnie piękne znajdują się wokół Rynku. Jest tu Pręgierz, fontanna oraz pomnik Fredry – najpopularniejsze punkty orientacyjne w Rynku. Znajdują się tu również dwa ratusze.

Hydropolis to nowoczesne, jak i niepowtarzane muzeum, w którym każdy zwiedzający pozna wiele sekretów wody. Składa się z dziesięciu stref zwiedzania, których tematyka obraca się wokół żywiołu wodnego. Można tu poznać rolę przepływu wody w mieście czy jak ważne znaczenie ma woda w organizmie człowieka. W skład wystawy wchodzą też takie wynalazki jak statki czy kapsuły do nurkowania. Hydropolis dzieli się na kilka stref zwiedzania: Planeta wody, Stany wody, Miasto i woda, Historia inżynierii wodnej, Człowiek i woda, Strefa relaksu czy Ocean życia i Głębiny. W każdej ze stref pogłębia się wiedzę za pomocą multimedialnych środków przekazu.  Jest to jedyny obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym neogotyckim podziemnym zbiorniku wody o powierzchni 4600 m².

Sky Tower – kompleks mieszkalny, biurowy, handlowo-usługowy i rekreacyjny którego najwyższy budynek sięga 212 m. Na szczycie znajduje się taras widokowy z którego podziwiać można spektakularny, piękny widok na Wrocław i okolice.

Galeria