Wilno

Wilno (3 dni)

Wilno, podobnie jak Lwów, jest miastem bardzo ważnym dla Polaków. Przez stulecia był jednym z najważniejszych miast Polski, gdzie kształtowała się nasza wspólna z Litwą historia i kultura. Jest tu mnóstwo miejsc związanych z historią I i II Rzeczypospolitej. Wycieczka, oprócz zwiedzenia Wilna, łączy także pobyt w Kownie i Trokach.

Dzień I

Pierwszym przystankiem w drodze do Wilna jest Kowno, drugie co do wielkości miasto na Litwie. Zwiedzimy tu piękny klasztor kamedułów malowniczo położony w Pożajściu nad Morzem Kowieńskim. Następnie przejdziemy starówką miasta by po drodze zwiedzić zamek, zobaczyć kościół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda i katedrę kowieńską. Obiadokolacja zaplanowana jest w regionalnej restauracji gdzie zjemy specjały lokalnej kuchni.  Po wizycie w Kownie przejeżdżamy do Wilna na nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem który poprowadzi nas przez Wilno. Zwiedzanie rozpoczniemy od wileńskiej starówki i od Ostrej Bramy. Trasa poprowadzi nas w dół do placu Katedralnego.  Zobaczymy m.in. Świątynię Unicką, celę Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Potem przewidziany jest czas wolny i dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, zaułek bernardyński z Muzeum Mickiewicza; Góra Trzech Krzyży, z której rozciąga się piękna panorama wileńskiej starówki; dzielnica Republiki Zarzeczańskiej (Uzupio), która była miejscem spotkań wileńskiej bohemy. Po obiadokolacji przejście do hotelu i nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wilna. Przejdziemy na Rosse, cmentarz, który jest jedną z czterech polskich nekropolii narodowych, następnie zwiedzimy najpiękniejszy w Wilnie kościoła Piotra i Pawła. Kolejnym przystankiem będą Troki, miasteczko malowniczo położonego wśród jezior. Głównym punktem jest tu położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich, zbudowany przez księcia Witolda. Zapoznamy się także z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Przed wyjazdem  w drogę powrotną czas wolny oraz możliwość rezerwacji rejsu statkiem.

Świadczenia:

  • Przejazd komfortowym autokarem,
  • Opieka pilota - przewodnika,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi:

  • Cena dla grupy 40 osób płacących
  • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodników
  • W pierwszym dniu wyżywienie we własnym zakresie
  • Przedstawiona oferta jest propozycją


Cena: Zadzwoń o aktualna cenę (tel. 692104046)