Warszawa - program pobytu trzydniowego

Warszawa jako stolica Polski jest miejscem koniecznym do zobaczenia przez każdego ucznia. Jej bogata historia oraz wielość zabytków, muzeów i miejsc wartych odwiedzenia powodują, że nie da się  ich poznać przy krótkim pobycie. Poniżej przedstawiamy trzydniowy program zwiedzenia stolicy.

Dzień1
 • Wyjazd z umówionego miejsca.
 • Zwiedzanie Warszawy - Trakt królewski. Zamek Królewski, stare miasto, Barbakan, bazylika archikatedralna, spacer ul. Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, po drodze Teatr Narodowy, plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, ogród Saski, pałac prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Giełda Papierów Wartościowych, sejm i senat, przejście obok parku i zamku Ujazdowskiego do Łazienek Królewskich, pomnik Szopena, Stara Pomarańczarnia, Domek Myśliwski, zwiedzanie Pałacu na Wodzie, Belweder, Urząd Rady Ministrów i ambasady państw, Pałac Kultury i Nauki
 • nocleg

Dzień2

 • Zwiedzanie pałacu w Wilanowie, wizyta w Centrum Nauki Kopernik, ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej, spacer przez most Świętokrzyski, zwiedzanie Stadionu Narodowego
Dzień3
 • Zobaczymy pomnik Powstańców Warszawskich, Cmentarz Powązkowski, Pomniku Pomordowanych na Wschodzie, Muzeum Powstania Warszawskiego upamiętniającego dramatyczną walkę Powstańców przeciw Niemcom okupującym Warszawę. Później przejedziemy do Muzeum Wojska Polskiego z liczna kolekcją czołgów i armat.

Świadczenia:

 • Przejazd komfortowym autokarem,
 • Opieka pilota - przewodnika,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • 2 nocleg, 2 śniadanie, 2 obiadokolacje
 • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi:

 • Cena dla grupy 40 osób płacących
 • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • W pierwszym dniu wyżywienie we własnym zakresie
 • Przedstawiona oferta jest propozycją. Inne miejsca, które można wybrać do zwiedzenia: Warszawskie ZOO, zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki: Sali kongresowej lub Muzeum Techniki, Muzeum Fryderyka Szopena, Muzeum Narodowe. Po wcześniejszej rezerwacji możliwa jest także wizyta w Teatrze Narodowym i udział w wybranym spektaklu.


Cena: 510 zł os.


Dzień pierwszy: Wyjazd wcześnie rano. Przejazd do centrum Warszawy. Trakt królewski. Zwiedzanie Zamku królewskiego, stare miasto, Barbakan, bazylika archikatedralna, spacer ul. Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, po drodze Teatr Narodowy, plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, ogród Saski, pałac prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Giełda Papierów Wartościowych (możliwość zamówienia wykładu), przejście pod sejm i senat –możliwość wejścia do środka i zwiedzania Sejmu i senatu RP (w zależności od dostępu dla turystów w danym dniu). Później przejście obok parku i zamku Ujazdowskiego do Łazienek Królewskich, pomnik Szopena, Stara Pomarańczarnia, Domek Myśliwski, zwiedzanie Pałacu na Wodzie. Po tym przejście pod Belweder, Urząd Rady Ministrów i ambasady państw. Wieczór – pobyt w centrum - Pałac Kultury i Nauki (dla chętnych wjazd na taras widokowy, Centrum handlowe Złote Tarasy, czas wolny.
Przejazd na nocleg  

Dzień drugi: Przejazd do Wilanowa – zwiedzanie Pałacu i ogrodów. Pałac w Wilanowie to jeden z najpiękniejszych pałaców w Polsce. Pałac w Wilanowie jest pałacem królewskim wybudowanym w stylu barokowym. Wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery według projektu Augustyna Locciego. Mieści Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W 1994 zespół pałacowy w Wilanowie Królewskim wraz z Morysinem został uznany za pomnik historii.

Po zwiedzeniu pałacu i ogrodów przejazd do Centrum Nauki Kopernik – nowoczesne centrum popularyzacji komunikacji naukowej. Potem przejście do nowoczesnego gmachu biblioteki uniwersyteckiej. Zwiedzanie biblioteki oraz ogrodu który znajduje się na dachu biblioteki. Jest jednym z największych ogrodów dachowych w Europie. Jego powierzchnia to ponad 1 ha. Przejście pieszo mostem Świętokrzyskim pod Stadion Narodowy - zwiedzanie stadionu - przejście trasą ekskluzywną podczas której zwiedzicie trybuny, szatnię piłkarską, płytę stadionu, Centrum Medialne, loże VIP, punkt widokowy czy trybunę medialną. (Program zwiedzania jest uzależniony od dostępności stadionu). Przejazd na nocleg.

Dzień trzeci: Wspomnienie walk niepodległościowych. Spacer na cmentarz Powązkowski. Po drodze Pomnik Powstania Warszawskiego, pałac i park Krasińskich - Biblioteka Narodowa, nowoczesny budynek Sądu Najwyższego, Pomnik Pomordowanych na Wschodzie. Zwiedzanie Powązek - zabytkowej nekropoli Warszawy. Przejazd autokarem do Muzeum Powstania Warszawskiego, upamiętniającego dramtyczną walkę Powstańców przeciw Niemcom okupującym Warszawę. Później przejazd lub spacer do Muzeum Wojska Polskiego, które prezentuje zbiory poświęcone historii wojskowości oraz historii Polski. W Muzeum przedstawiona jest ekspozycja pokazująca historię oręża polskiego, m.in. zbiór broni od czasów średniowiecza do XVIII wieku (np. złocony szyszak pochodzący z okresu pierwszych chrześcijańskich władców Polski, zbroje turniejowe, husarskie zdobione orlimi skrzydłami i lamparcimi skórami), dzieła sztuki, książki, dokumenty i fotografie. W znajdującym się obok muzeum parku prezentowany jest ciężki sprzęt z okresu I i II wojny światowej, m.in.: działa, armaty, samoloty i pojazdy opancerzone. Przejazd na obiadokolację. Powrót.