Kopalnia Soli w Wieliczce

Wycieczka jednodniowa:


Dzień1

 • Wyjazd z umówionego miejsca.
 • Zwiedzanie jednaj z najstarszych kopalń soli w Polsce (druga po bocheńskiej), w 1978 roku wpisanej przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa
 • Powrót.

Świadczenia:

 • Przejazd komfortowym autokarem,
 • Opieka pilota - przewodnika,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi:

 • Cena dla grupy 40 osób płacących
 • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Wyżywienie we własnym zakresie
 • Przedstawiona oferta jest propozycją


Cena: 95 zł os.


Jedna z najstarszych kopalń soli w Polsce (druga po bocheńskiej). W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków, a dwa lata później przez UNESCO na pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa. Jest to także pomnik historii Polski. Kopalnię odwiedza ok. 1,5 mln turystów rocznie w tym połowa to obcokrajowcy.

Podziemna trasa mierzy prawie 3 km i składa się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów. To co najcenniejsze w wielickiej kopalni to wykute w soli piękne komory, podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Przez wieki zarządzali kopalnią kolejni polscy królowie, później w zależności od sytuacji politycznej, przechodziła pod różne zarządy. Spacer po kopalni to także podróż po długiej historii Polski - od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne.

Do wyboru są dwie trasy: 

Trasa turystyczna - zwiedzanie podziemnych komór i zabytków kopalni m.in. Kaplicę św. Kongi, solne jeziora, poznanie narzędzi górniczych, historii i tajemnic kopalni. 

Trasa górnicza - uczniowie otrzymają strój, kask i lampę górniczą. Poznają jak w praktyce wyglądało codzienne podziemne życie, a także tajniki górniczych tradycji i obrzędów. Każdy uczestnik ekspedycji pozna górniczy zawód oraz dostanie zadanie do wykonania - samodzielne mierzenie poziomu stężenia metanu, wyszukiwanie i transportowanie soli, wyznaczanie drogi czy badanie nieznanych sobie komór. 

Wycieczkę po Kopalni Soli w Wieliczce połączyć można z odwiedzeniem pobliskiego Kopca Kościuszki oraz Parku Trampolin. 

Proponowany program:

- Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.

- Przejazd do Krakowa - zwiedzanie Kopca Kościuszki - Kopiec oraz zabytkowy XIX-wieczny fort - Fort 2 „Kościuszko” - to jeden z najstarszych zachowanych dzieł Twierdzy Kraków - unikatowy fort cytadelowy, który   spełniał funkcje obronne. Można tu poznać historię drogi Polaków do wolności i zabytków architektury wojskowej. W zabytkowych wnętrzach Fortu mieści się wiele czasowych wystaw. Poznamy tu bogatą historię Tadeusza Kościuszki, sekrety Twierdzy Kraków oraz najwybitniejszych Polaków, odwiedzając wystawę woskowych figur. Z Kopca rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta.

- Wizyta w parku trampolin. Park Trampolin GoJump w Krakowie to największy w Małopolsce obiekt do aktywnej rozrywki na trampolinach. Obiekt ma 2500m2 i oferuje wiele różnych atrakcji dla dzieci i dorosłych, dla amatorów i „zawodowców”. Największa część parku trampolin to tzw. arena główna, składająca się z poziomych i skośnych trampolin urozmaiconych specjalnymi boksami do ćwiczenia skoków oraz podwieszonymi pod sufitem przeszkodami. Jest także strefa akrobatyczna i tor przeszkód. Dla niepełnoletnich konieczna pisemna zgoda rodzica.

Cena: 135 zł os.