Wrocław ( 2 dni)

Wrocław – stolica i największe miasto Dolnego Śląska. Jest czwartym pod względem liczby ludności miastem w Polsce. W roku 2015 Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy Mercer jako „Najlepsze miasta do życia” oraz jako jedyne polskie miasto został ujęty w tym rankingu jako miasto wyrastające na centrum biznesowe. Wrocław to także jedno z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich. Po raz pierwszy wzmiankowane w roku 1000 w związku z założeniem podczas zjazdu gnieźnieńskiego biskupstwa, jednego z czterech na terenie ówczesnej Polski. Obecnie jest  to jeden z najciekawszych, a przy tym najpiękniejszych ośrodków miejskich w Polsce, niezwykle atrakcyjny dla mieszkańców i turystów. Podczas dwudniowej wycieczki poznamy i dawną historię Wrocławia i współczesne atrakcje największego miasta Śląska takie jak Hydropolis czy Afrykarium.

Dzień1

 • Wyjazd z umówionego miejsca.
 • zwiedzanie zabytków Wrocławia: Panorama Racławicka, Muzeum Narodowe, Stare Miasto i Rynek, zobaczymy m.in. Ostrów Tumski, Bramę Kluskową, Katedrę pw. Jana Chrzciciela, pomnik św. Jana Nepomucena, XIII-wieczną Kolegiatę Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja, Pałac Arcybiskupi, most Tumski - zwany mostem zakochanych, gmach Ossolineum, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, Aulę Leopoldyńską, i muzeum uniwersytetu, wyjście na wieżę matematyczną, Rynek Starego Miasta, Kościół Garnizonowy, pałac. Wizyta w Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie.
 • nocleg

Dzień2

 • Odwiedziny we wrocławskim ZOO z Afrykarium - to jedno z nielicznych tego typu miejsc na świecie jedyne poświęcone faunie Afryki, spacer wokół Hali Stulecia - jedno z największych dzieł architektury XX wieku - gdzie zobaczymy spektakl muzyczny największej w Polsce fontanny multimedialnej. W drodze powrotnej przystanek na zamku w miejscowości Moszna. Pobyt na terenie zamku i parku. 
 • Droga powrotna

Świadczenia:

 • Przejazd komfortowym autokarem,
 • Opieka pilota - przewodnika,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
 • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi:

 • Cena dla grupy 40 osób płacących
 • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Panorama Racławicka, Muzeum Narodowe, Uniwersytet Wrocławski, Hydropolis, ZOO, wstęp na teren zamku w Mosznej oraz opłaty za usługi przewodników
 • Panorama Racławicka - konieczna kilkumiesięczna wcześniejsza rezerwacja
 • W pierwszym dniu wyżywienie we własnym zakresie
 • Przedstawiona oferta jest propozycją

Cena: 360 zł os.

We Wrocławiu znajduje się wiele zabytków zawiązanych z naszą historią, wiele ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych ale także wiele ośrodków edukacyjnych. Podczas dwudniowego pobytu zobaczymy najważniejsze z nich. We Wrocławiu mimo zniszczeń wojennych zachowało się wiele budowli w stanie oryginalnym, bądź odrestaurowanych czy odbudowanych po wojnie.

Dzień pierwszy: W pierwszy dzień pobytu zwiedzimy przede wszystkim zabytki historyczne i miejsca kultury jak Stare Miasto i Rynek gdzie znajdują się dwa ratusze. Zwiedzanie zaczniemy jednak od Panoramy Racławickiej. To monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami. To dzieło unikatowe i jedna z najpopularniejszych atrakcji Wrocławia. Wstąpimy do Muzeum Narodowego gdzie znajdują się wybitne dzieła sztuki śląskiej, narodowej i europejskiej. Później przejdziemy na wrocławski rynek, jeden z największych w Polsce mający niemal 3,8 hektara, tworzący specyficzny klimat, wokół którego znajdują się wspaniale gotyckie kościoły, kamienice oraz gmachy. Zobaczymy m.in. Kościół Garnizonowy czy Katedrę św. Marii Magdaleny. We Wrocławiu zachowało się ponad 8 tys. zabytkowych kamienic, szczególnie piękne znajdują się wokół rynku. Pręgierz, fontanna oraz pomnik Fredry to także najpopularniejsze punkty orientacyjne w Rynku. Odwiedzimy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego gdzie zobaczymy Aulę Leopoldyńską czy wystawę historii Uniwersytetu. Przejdziemy obok biblioteki Ossolineum mostem zakochanych na Ostrów Tumski, który jest najstarszą częścią Wrocławia. Są tu pozostałości pierwszej osady pochodzące z X wieku, piękna gotycka Katedra pw. Jana Chrzciciela oraz wiele historycznych budowli, m.in. XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, Pałac Arcybiskupi czy brama kluskowa. Znajduje się tu również Muzeum Archidiecezjalne, które od ponad 100 lat gromadzi zabytki sztuki sakralnej o ogromnej wartości historycznej i artystycznej. Wśród nich znaleźć możemy „Księgę Henrykowską” z XIII–XIV wieku, z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim. Przejdziemy obok wielu cennych architektonicznie budowli m.in. gmachu Opery Wrocławskiej, stacji Wrocław Główny - to jeden z najładniejszych dworców kolejowych w Polsce czy  Opery Wrocławskiej.

Dzień drugi: Odwiedziny w słynnym wrocławskim ZOO, w którym niedawno udostępniono niezwykle nowoczesne i piękne Afrykarium z akwariami, basenami i tunelami pełnymi egzotycznych ryb i afrykańskich stworzeń. Jest to jedno z nielicznych tego typu miejsc na świecie i jedyne poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Hala Stulecia stojąca naprzeciw ZOO to jedno z największych dzieł architektury XX wieku - będzie to ostatni punkt wycieczki. Oryginalna konstrukcja znajduje się na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kopuła Hali Stulecia ma rozpiętość 65 m, a na widowni i płycie może się zmieścić nawet 10 tys. osób. Obok zobaczymy również pergolę w kształcie połowy elipsy wokół stawu - popularne miejsce spacerów czy sesji zdjęciowych oraz stalową Iglicę. To jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów we Wrocławiu. Ma ponad 96 metrów wysokości i waży 44 tony. Stanęła przy Hali Stulecia w 1948 r. z okazji Wystawy Ziem Odzyskanych jako przykład odradzającego się tu życia. Przy Hali Stulecia zobaczymy także wrocławską fontannę, która jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. W Hali Stulecia zwiedzimy również Centrum Poznawcze – to miejsce przybliżające zwiedza­jącym obiekt klasy UNESCO, jakim jest Hala Stulecia. Są tu dotykowe ekrany i mapy, makiety budowli, ponad 600 zdjęć i różnorodnych wizualizacji mających na celu przybliżenie historii Hali Stulecia, genezę jej powstania i przemian na przestrzeni lat.

Zamek Moszna to jeden z najbardziej znanych i największy z obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Od 1866 do 1945 roku był rezydencją śląskiego rodu Tiele-Wincklerów, potentatów przemysłowych i najbogatszych rodzin tej części Europy. Zamek, zbudowany w stylu eklektycznym, jest częściowo udostępniony do zwiedzania.