Tatry i Zakopane - 2 dni

Podczas dwóch dni w stolicy Tatr zobaczymy i górskie widokowe szlaki i poznamy kulturę i historię Zakopanego oraz zamieszkujących go Górali Podhalańskich.

Dzień1

 • Wyjazd z umówionego miejsca.
 • Wędrówka wybranym szlakiem górskim
 • Spacer po Krupówkach
 • Nocleg

Dzień2

 • Przejazd kolejką na Gubałówkę, zjazd kolejką Butorowy Wierch, wizyta w Sanktuarium Maryjnym na Krzeptówkach, zwiedzanie Starego Kościoła, oraz Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, spacer po Krupówkach, wizyta w muzeum Tatrzańskim, odwiedziny w Izbie Regionalnej „U Gąsienicy”
 • Powrót w godzinach wieczornych

Świadczenia:

 • Przejazd komfortowym autokarem,
 • Opieka pilota - przewodnika,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
 • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi:

 • Cena dla grupy 40 osób płacących
 • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, bilety na wyciągi Gubałówka oraz Butorowy Wierch oraz usługi przewodników
 • W pierwszym dniu wyżywienie we własnym zakresie
 • Przedstawiona oferta jest propozycją


Cena: 220 zł os.

Dzień pierwszy: 
Propozycje szlaków turystycznych do uzgodnienia z przewodnikiem np.:

Szlaki łatwe: Dolina Kościeliska, Strążyska, Dolina Chochołowska, Morskie Oko, wyjazd na Kasprowy Wierch i zejście, Dolina Pięciu Stawów, Hala Gąsienicowa ...
Szlaki trudne: Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch pieszo, Giewont, Ornat, Grześ, Wołowiec ...
Szlaki wysokogórskie wymagające: Świnica, Kościelec, Hala Gąsienicowa przez Zawrat, Rysy, z Zakopanego przez Halę Gąsienicową-Pięć Stawów do Morskiego Oka... 

Jest duża liczba różnorodnych szlaków wiodących przez Tatry. Planując wycieczkę konieczne jest wybranie po jakim szlaku pójdziemy. Po wędrówce proponujemy zejście do Zakopanego i spacer po Krupówkach – najbardziej popularnej ulicy Zakopanego. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień drugi: Rankiem wyjedziemy kolejką na Gubałówkę, skąd rozpościera się widok na panoramę Tatr. Przejdziemy spacerem po szczycie Gubałówki dochodząc do stacji kolejki krzesełkowej Butorowy Wierch. Zjedziemy nią i zaraz potem odwiedziny Sanktuarium Maryjne na Krzeptówkach. Jest to kościół szczególny gdyż całą jego architekturę wykonali zakopiańscy górale. Prace snycerskie to przepiękny efekt kunsztu sztuki zakopiańskiej. Sanktuarium powstało jako wotum dziękczynne za uratowanie życia Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu na Jego osobę 13 maja 1981 roku.

Później zwiedzimy najstarszy drewniany kościół w Zakopanem, zwany Starym Kościołem. Zaraz obok jest też kapliczka Gąsieniców i cmentarz noszący nazwę Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Od lat dwudziestych XX wieku chowano tu tylko osoby zasłużone dla Zakopanego, Tatr i Podhala. Większość nagrobków to niepowtarzalne dzieła sztuki, wykonane w drewnie lub metalu, rzeźbione motywami podhalańskimi. Leżą tutaj m.in. Tytus Chałubiński, Stanisław Witkiewicz, Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa–Tetmajer, Władysław Hasior, Sabała i wielu innych. Cmentarz to także miejsce pamięci przewodników tatrzańskich, ratowników górskich i sportowców.

Później spacer po Krupówkach i wizyta w muzeum Tatrzańskim, którego patronem jest Tytus Chałubiński - wielki miłośnik Tatr i kultury góralskiej. To jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce powołane przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego w 1889 r. Jest ważnym ośrodkiem dokumentującym osiągnięcia kultury góralskiej na terenie Podhala oraz aktywnie prowadzi działania na rzecz turystyki w Tatrach. Działalność muzeum związana jest z Tatrami, Góralami i całym regionem zakopiańskim. Obecnie w gmachu głównym znajdują się trzy stałe ekspozycje – przyrodnicza, etnograficzna i historyczna. Znajdziemy tam też bibliotekę oraz czytelnię.Później przejazd do Murzasichle gdzie odwiedzimy Izbę Regionalną „U Gąsienicy” i gdzie odbędzie się godzinne spotkanie z muzyką i humorem. Prelekcje prowadzone przez Adama Gąsienicę odbywają się w tradycyjnej góralskiej chałupie, której wystrój stanowią autentyczne zbiory sztuki podhalańskiej. Opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju przeplatane są prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim. Odbędzie się też prezentacja multimedialna. Zjemy tu także obiadokolację. Droga powrotna.