Trzy szczyty Sudetów - 3 dni

Trzy dniowy pobyt w Sudetach to przede wszystkim górskie wędrówki do trzech najbardziej znanych i najbardziej malowniczych miejscach tego pasma górskiego. Będziemy podziwiać widoki z Wielkiej Sowy, przejdziemy labiryntami Gór Stołowych przez szlaki Błędnych Skał i Szczelińca Wielkiego. Na koniec wyjdziemy na Snieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy. Wycieczka przeznaczona jest dla dość wytrawnych wędrowców i choć nie zakłada trudnych i bardzo wyczerpujących podejść to jednak w każdy dzień będziemy wędrować po górskich szlakach. Wykorzystamy także walory turystyczne zwiedzanych regionów.

Dzień1

 • Wyjazd z umówionego miejsca wcześnie rano. Zwiedzanie zamku Grodno z wieżą widokową, sztolni poniemieckich w Walimiu. Wędrówka na szczyt Wielka Sowa, wejście na wieżę widokową. Przed noclegiem ognisko.

Dzień2

 • Całodniowy pobyt w Górach Stołowych. Wizyta w Kaplicy Czaszek. Przejście szlakiem przez Błędne Skały oraz wyjście na Szczeliniec Wielki. Wieczorny pobyt w Kudowie Zdroju. Przejazd na nocleg.

Dzień3

 • Przejazd do Karpacza. Zwiedzimy miasto Karpacz oraz świątynię Wang z przełomu XII i XIII w. Wyjście na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy. Przed powrotem czas wolny w Karpaczu. 

Świadczenia:

 • Przejazd komfortowym autokarem,
 • Opieka pilota - przewodnika,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje
 • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi: 

 • Cena dla grupy 40 osób płacących
 • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: zamek Grodno, sztolnie Walimskie, Kaplica Czaszek oraz usługi przewodników.
 • W pierwszym dniu wyżywienie we własnym zakresie. 
 • Przedstawiona oferta jest propozycją


Cena: 420 zł os.

Dzień pierwszy: zanim wyjdziemy na Wielką Sowę wykorzystamy dwie lokalne atrakcje turystyczne okolic. Pierwszym punktem będzie zwiedzenie średniowiecznego zamku Grodno na szczycie wzgórza Choina w rezerwacie krajobrazowym nad zaporą na jeziorze Bystrzyckim. Jego historia sięga jeszcze czasów Piastów Śląskich. Położony jest na styku Gór Wałbrzyskich i Sowich. Warownia wznosi się nad doliną rzeki Bystrzycy Świdnickiej, dawniej zwaną Śląską Doliną i jest jednym z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku. Z jego wierzy rozciąga się piękny widok na jezioro i okolicę. Później zwiedzimy jedną ze sztolni zwaną Włodarz, we Walimiu – niemieckiej podziemnej fabryki z czasów II wojny światowej, która miała wejść w kompleks pod nazwą „Olbrzym”. Popołudniem czeka nas spacer po Górach Sowich. Wyjdziemy szlakiem na Wilką Sowę - 1015 m n.p.m. - najwyższy szczyt w Sudetach Środkowych, gdzie znajduje się drugi punkt widokowy, tym razem na Sudety. Nocleg.

Dzień drugi: Po śniadaniu udamy się do miejscowości Karłów, leżącą tuż pod Szczelińcem Wielkim skąd udamy się na szlaki na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Pierwszy prowadzący przez Błędne Skały, które stanowią unikatowy labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka (915 m n.p.m.) i wyrzeźbiony w skałach piaskowych przez wodę i wiatry. Później przejdziemy na Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) w Górach Stołowych. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów. Najwyższym punktem jest Fotel Pradziada. Powierzchnia szczytu jest zwietrzała i popękana, dzięki czemu tworzy różnorodne formy skalne przypominające swoim wyglądem ludzi lub zwierzęta (Wielbłąd, Mamut, Słoń, Kwoka, Małpolud i inne). Są tu także głębokie wąwozy i korytarze. Góry Stołowe to jedne z nielicznych w Europie gór płytowych z piaskowców malowniczo ułożonych poziomo. Po zejściu z gór przejedziemy na obiadokolację, po której udamy się na nocleg.

Dzień trzeci: zaczniemy od spaceru przez miasto Karpacz do świątyni Wang z przełomu XII i XIII w. zbudowanej w Norwegii i przetransportowanej w całości do podnóża Śnieżki. Kościół został zbudowany z sosnowych bali i powstał jako jeden z około tysiąca (przetrwało kilkadziesiąt) norweskich kościołów klepkowych (słupowych). Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce. Z Karpacza udamy się na Śnieżkę niebieskim szlakiem. To najbardziej interesujące podejście z Karpacza Górnego, które wiedzie przez Polanę, Kocioł Małego Stawu, schroniska Samotnia i Strzecha Akademicka. Śnieżka ( 1602 n.p.m.) jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie całych Sudetów. Wierzchołek wybija się w panoramie Karkonoszy i góruje nad Kotliną Jeleniogórską. Bardzo znanym elementem jest polska restauracja i obserwatorium meteorologiczne w kształcie ''latających spodków''. Przy dobrych warunkach pogodowych ze szczytu Śnieżki podziwiać można wspaniałe widoki. Powrót kolejką do Karpacza. Spacer przez miasto, czas wolny. Możliwe jest zarezerwowanie pobytu na basenach leczniczych hotelu Gołębiewski lub wizyta w miasteczku westernowym. Nocna droga powrotna.