Zakopane - Tatry

Podczas jednodniowego  pobytu w Zakopanem proponujemy wędrówkę po wybranych szlakach tatrzańskich: Propozycje kilkugodzinnych szlaków turystycznych są do uzgodnienia z przewodnikiem np. :

Szlaki łatwe: Dolina Kościeliska, Strążyska, Dolina Chochołowska, Morskie Oko, wyjazd na Kasprowy Wierch i zejście, Dolina Pięciu Stawów, Hala Gąsienicowa ...
Szlaki trudne: Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch pieszo, Giewont, Ornat, Grześ, Wołowiec ...
Szlaki wysokogórskie wymagające: Świnica, Kościelec, Hala Gąsienicowa przez Zawrat, Rysy, z Zakopanego przez Halę Gąsienicową-Pięć Stawów do Morskiego Oka... 

Jest duża liczba różnorodnych szlaków wiodących przez Tatry. Planując wycieczkę konieczne jest wybranie po jakim szlaku pójdziemy. Po wędrówce proponujemy zejście do Zakopanego i spacer po Krupówkach – najbardziej popularnej ulicy Zakopanego.

Dzień1

 • Wyjazd z umówionego miejsca.
 • Piesza wędrówka po wybranym szlaku tatrzańskim, spacer po Krupówkach - czas wolny
 • Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia:

 • Przejazd komfortowym autokarem,
 • Opieka pilota i przewodnika tatrzańskiego
 • Ubezpieczenie NNW,
 • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi:

 • Cena dla grupy 40 osób płacących
 • Wyżywienie we własnym zakresie
 • Przedstawiona oferta jest propozycją
 • W Tatrzańskim Parku Narodowym, obowiązują bilety wstępu (są wliczone w cenę) oraz zasady przestrzegania ciszy, zakaz wyrzucania śmieci, niszczenia przyrody i in.

Cena:
70 zł os. przy szlakach łatwych
75 zł os. przy szlakach trudnych


Coś o Tatrach... To najwyższy masyw górski w Karpatach Zachodnich. Położony jest na granicy Polski i Słowacji. Są to jedyne góry w naszym kraju o cechach gór alpejskich. To co je wyróżnia to nie tylko wysokość szczytów ale także wspaniałe, przepiękne widoki i krajobrazy. Najbardziej znanymi miejscami Tatr Zachodnich są doliny, m.in. Dolina Kościeliska czy Dolina Chochołowska. W Tatrach Wysokich możemy zachwycać się malowniczymi jeziorami tatrzańskimi jak  Morskiem Okiem, Czarnym Stawem czy Wielkim Stawem w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Równie piękne są tatrzańskie wodospady - Wodogrzmoty Mickiewicza w Dolinie Roztoki oraz najwyższy wodospad w Polsce - Siklawa. Najwyższy szczyt polskich Tatr to Rysy wnoszące się na wysokość 2499 m n.p.m. i górujące ponad Morskim Okiem. Nieco niższa niebezpieczna dla amatorów Orla Perć to najtrudniejszy w Tatrach szlak będący wyzwaniem dla wielu turystów. Na szlaku tym znajdują się m.in. Przełęcz Zawrat (2159 m n.p.m.), Granaty (2225-2240 m n.p.m.) czy Kozi Wierch (2291 m n.p.m.) - najwyższa góra w całości leżąca w granicach Polski. Nie sposób nie wspomnieć o Giewoncie (1895 m n.p.m.), który stał się niemal wizytówką Zakopanego, zwany "Śpiącym Rycerzem". Najbardziej znane schroniska w Tatrach to "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej, Schronisko nad Morskim Okiem albo "Ornak" na Małej Polance Ornaczańskiej w Dolinie Kościeliskiej. Najwyżej zaś położone jest Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Piękno Tatr wraz z całą przyrodą chronione jest przez Tatrzański Park Narodowy.