Wrocław w 1 dzień

Wrocław – stolica i największe miasto Dolnego Śląska. Jest czwartym pod względem liczby ludności miastem w Polsce. W roku 2015 Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy Mercer jako „Najlepsze miasta do życia” oraz jako jedyne polskie miasto został ujęty w tym rankingu jako miasto wyrastające na centrum biznesowe. Wrocław to także jedno z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich. Po raz pierwszy wzmiankowane w roku 1000 w związku z założeniem podczas zjazdu gnieźnieńskiego biskupstwa, jednego z czterech na terenie ówczesnej Polski. Obecnie jest  to jeden z najciekawszych, a przy tym najpiękniejszych ośrodków miejskich w Polsce, niezwykle atrakcyjny dla mieszkańców i turystów. Podczas jednodniowego pobytu poznamy i dawną historię Wrocławia i współczesne atrakcje największego miasta Śląska takie jak Hydropolis czy Sky Tower.

Dzień1

 • Wyjazd z umówionego miejsca.
 • zwiedzanie zabytków Wrocławia: Panorama Racławicka, Stare Miasto i Rynek, zobaczymy m.in. Ostrów Tumski, Bramę Kluskową, Katedrę pw. Jana Chrzciciela, pomnik św. Jana Nepomucena, XIII-wieczną Kolegiatę Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja, Pałac Arcybiskupi, most Tumski - zwany mostem zakochanych, gmach Ossolineum, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, Aulę Leopoldyńską, i muzeum uniwersytetu, wyjście na wieżę matematyczną, Rynek Starego Miasta, Kościół Garnizonowy. Odwiedzimy w Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie. Wyjazd na najwyższy punkt widokowy w Polsce – Sky Tower.
 • Droga powrotna

Świadczenia:

 • Przejazd komfortowym autokarem,
 • Opieka pilota - przewodnika,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi:

 • Cena dla grupy 40 osób płacących
 • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Panorama Racławicka, Uniwersytet Wrocławski, Hydropolis, Sky Tower, opłaty za usługi przewodników
 • Panorama Racławicka - konieczna kilkumiesięczna wcześniejsza rezerwacja
 • Wyżywienie we własnym zakresie
 • Przedstawiona oferta jest propozycją

Cena: 190 zł os.

We Wrocławiu znajduje się wiele zabytków zawiązanych z naszą historią, wiele ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych ale także wiele ośrodków edukacyjnych. Podczas jednodniowego pobytu zwiedzimy centrum edukacyjne Hydropolis oraz zabytki historyczne i miejsca kultury jak Stare Miasto i Rynek gdzie znajdują się dwa ratusze. Zwiedzanie zaczniemy jednak od Panoramy Racławickiej. To monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami. To dzieło unikatowe i jedna z najpopularniejszych atrakcji Wrocławia. Później przejdziemy na wrocławski rynek, jeden z największych w Polsce mający niemal 3,8 hektara, tworzący specyficzny klimat, wokół którego znajdują się wspaniale gotyckie kościoły, kamienice oraz gmachy. Zobaczymy m.in. Kościół Garnizonowy czy Katedrę św. Marii Magdaleny. We Wrocławiu zachowało się ponad 8 tys. zabytkowych kamienic, szczególnie piękne znajdują się wokół rynku. Pręgierz, fontanna oraz pomnik Fredry to także najpopularniejsze punkty orientacyjne w Rynku. Odwiedzimy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego gdzie zobaczymy Aulę Leopoldyńską czy wystawę historii Uniwersytetu. Przejdziemy obok biblioteki Ossolineum mostem zakochanych na Ostrów Tumski, który jest najstarszą częścią Wrocławia. Są tu pozostałości pierwszej osady pochodzące z X wieku, piękna gotycka Katedra pw. Jana Chrzciciela oraz wiele historycznych budowli, m.in. XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, Pałac Arcybiskupi czy brama kluskowa. Znajduje się tu również Muzeum Archidiecezjalne, które od ponad 100 lat gromadzi zabytki sztuki sakralnej o ogromnej wartości historycznej i artystycznej. Wśród nich znaleźć możemy „Księgę Henrykowską” z XIII–XIV wieku, z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim. Przejdziemy obok wielu cennych architektonicznie budowli m.in. gmachu Opery Wrocławskiej, stacji Wrocław Główny - to jeden z najładniejszych dworców kolejowych w Polsce czy Opery Wrocławskiej.

Hydropolis to nowoczesne, jak i niepowtarzane muzeum, w którym każdy zwiedzający pozna wiele sekretów wody. Składa się z dziesięciu stref zwiedzania, których tematyka obraca się wokół żywiołu wodnego. Można tu poznać rolę przepływu wody w mieście czy jak ogromne znaczenie ma woda w organizmie człowieka. W skład wystawy wchodzą też takie wynalazki jak statki czy kapsuły do nurkowania. Hydropolis dzieli się na kilka stref zwiedzania: Planeta wody, Stany wody, Miasto i woda, Historia inżynierii wodnej, Człowiek i woda, Strefa relaksu czy Ocean życia i Głębiny. W każdej ze stref pogłębia się wiedzę za pomocą multimedialnych środków przekazu. Jest to jedyny obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym neogotyckim podziemnym zbiorniku wody o powierzchni 4600 m².

Sky Tower – najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra. Wraz z dwoma innymi budynkami stanowi kompleks mieszkalny, biurowy, handlowo-usługowy i rekreacyjny. Jego wysokość to 212 m bez anteny. Na szczycie, na wysokości 200 m, znajduje się punk widokowy z którego podziwiać można imponującą panoramę miasta i regionu. Jest to najwyżej położony punkt widokowy w Polsce.