Warszawa (4 dni)


Dzień1

 • Wyjazd z umówionego miejsca.
 • Zwiedzanie Zwiedzanie Zamku Królewskiego, zwiedzanie Rynku Starego miasta, przejście Traktem Królewskim aż do Łazienek i Belwederu, wieczorny pobyt w centrum Warszawy
 • nocleg

Dzień2

 • Zwiedzanie pałacu w Wilanowie, wizyta w Centrum Nauki Kopernik, ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej, spacer przez most Świętokrzyski, zwiedzanie Stadionu Narodowego

Dzień3

 • Zobaczymy pomnik Powstańców Warszawskich, Cmentarz Powązkowski, Pomniku Pomordowanych na Wschodzie, Muzeum Powstania Warszawskiego, upamiętniającego dramatyczną walkę Powstańców przeciw Niemcom okupującym Warszawę. Później przejedziemy do Muzeum Wojska Polskiego,

Dzień4

 • Zwiedzanie muzeum Fryderyka Szopena, zwiedzanie Muzeum Narodowego, czas wolny
 • Droga powrotna

Świadczenia:

 • Przejazd komfortowym autokarem,
 • Opieka pilota - przewodnika,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • 3 nocleg, 3 śniadania, 3 obiadokolacje
 • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi: 

 • Cena dla grupy 40 osób płacących
 • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Zamk Królewski
 • W pierwszym dniu wyżywienie we własnym zakresie
 • Przedstawiona oferta jest propozycją. Inne miejsca, które można wybrać do zwiedzenia: Warszawskie ZOO, zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki: Sali kongresowej lub Muzeum Techniki, Muzeum Fryderyka Szopena, Muzeum Narodowe. Po wcześniejszej rezerwacji możliwa jest także wizyta w Teatrze Narodowym i udział w wybranym spektaklu.

Cena: 620 zł os.

Szczegóły zwiedzania: Pierwszy dzień, po wczesnym wyjeździe, rozpoczniemy do centrum Warszawy. Wysiądziemy w okolicach Starego Miasta skąd udamy się Rynek i do Zamku Królewskiego, który zwiedzimy jako pierwszy. Jego początki sięgają XIV w. Rozbudowywany w kolejnych wiekach, głównie jako dzieło wczesnego baroku, ukształtowany jako zamknięty pięciobok, był rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu, centrum administracyjnym i kulturalnym ówczesnej Polski. Po odwiedzinach w zamku udamy się na spacer po Warszawie. Przejdziemy Traktem Królewskim. Rozpoczniemy od Rynku Starego Miasta i Bazyliki Archikatedralnej. Później przejdziemy ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, gdzie po drodze zobaczymy Teatr Narodowy, plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, ogród Saski, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski i Giełdę Papierów Wartościowych. (Dla chętnych w gmachu Giełdy istnieje możliwość zamówienia wykładu po wcześniejszym zamówieniu). Potem przejdziemy pod Sejm i Senat, który zwiedzimy. (Zwiedzanie Sejmu i Senatu możliwe jest w zależności od dostępności w danym dniu) i dalej obok parku i zamku Ujazdowskiego do Łazienek Królewskich gdzie znajduje się pomnik Szopena, Stara Pomarańczarnia czy słynny Pałac na Wodzie. Po zwiedzeniu Pałacu przejdziemy parkiem pod Belweder i Urząd Rady Ministrów. W tej okolicy zlokalizowanych jest wiele ambasad państw. Wieczór spędzimy w centrum spacerując w czasie wolnym obok Pałacu Kultury i Nauki (dla chętnych wjazd na taras widokowy), znajduje się tu Centrum handlowe Złote Tarasy. Później udamy się na nocleg.   

Dzień drugi: Przejazd do Wilanowa – zwiedzanie Pałacu i ogrodów. Pałac w Wilanowie to jeden z najpiękniejszych, królewskich pałaców barokowych w Polsce. Wzniesiony został w XVII w dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery według projektu Augustyna Locciego. W 1994 zespół pałacowy w Wilanowie wraz z Morysinem został uznany za pomnik historii. Są tu przepiękne historyczne sale i pokoje królewskie, wystawy malarstwa i rzeźby, prezentowane są kolekcje mebli i stroje z epoki. Wokół roztacza się malowniczy park o charakterze ogrodu włoskiego. Po zwiedzeniu pałacu i ogrodów przejedziemy do Centrum Nauki Kopernik. Po drodze zobaczymy nowy budynek Biblioteki Uniwersyteckiej, na której dachu znajduje się ogród. Celem Centrum Kopernik jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Znajduje się tu kilkaset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach, Planetarium i laboratoria. Po zwiedzeniu Centrum Naukowego Kopernik udamy się spacerem przez most Świętokrzyski pod Stadion Narodowy, który także będziemy zwiedzać. Przejdziemy „trasą ekskluzywną” podczas której zwiedzimy trybuny, szatnię piłkarską, płytę stadionu, Centrum Medialne, loże VIP, oglądniemy Stadion z punktu widokowego i zobaczymy trybunę medialną. (Program zwiedzania jest jednak uzależniony od dostępności stadionu). Później udamy się na obiadokolację, po której udamy się w drogę powrotną.

Dzień trzeci będzie głównie wspomnieniem walk niepodległościowych. Rozpoczniemy go przy pałacu Krasińskich w którym obecnie mieści się Biblioteka Narodowa i przy którym znajduje się monumentalny pomnik Powstańców Warszawskich. Tu znów spotkamy się z przewodnikiem. Stąd też wyruszymy na Cmentarz Powązkowski, po drodze zatrzymując się przy kolejnym ważnym i znanym pomniku - Pomniku Pomordowanych na Wschodzie. Na cmentarzu Powązkowskim, który jest zabytkową nekropolią Warszawy, odwiedzimy groby wielu znanych Polaków. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Muzeum Powstania Warszawskiego, upamiętniającego dramatyczną walkę Powstańców przeciw Niemcom okupującym Warszawę. Później przejedziemy do Muzeum Wojska Polskiego, które prezentuje zbiory poświęcone historii wojskowości oraz historii Polski. W Muzeum przedstawiona jest ekspozycja pokazująca historię oręża polskiego, m.in. zbiór broni od czasów średniowiecza do XVIII wieku (np. złocony szyszak pochodzący z okresu pierwszych chrześcijańskich władców Polski, zbroje turniejowe, husarskie zdobione orlimi skrzydłami i lamparcimi skórami), dzieła sztuki, książki, dokumenty i fotografie. W znajdującym się obok muzeum parku prezentowany jest ciężki sprzęt z okresu I i II wojny światowej, m.in.: działa, armaty, samoloty i pojazdy opancerzone. Później  przejedziemy na obiadokolację. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Dzień czwarty: Zwiedzanie muzeum Fryderyka Szopena, gdzie znajdują się zbiory i pamiątki po najwybitniejszym polskim kompozytorze. Później przejście do Muzeum Narodowego mieszczącego zbiory sztuki starożytnej (egipskiej, greckiej, rzymskiej), malarstwa polskiego od XIII wieku, a także galerię malarstwa obcego, zbiory numizmatyczne i rzemiosła artystycznego. Założone w 1862 jako Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie jest narodową instytucją kultury i jednym z największych muzeów w Warszawie i w Polsce. Później czas wolny - Przejście na obiadokolację. Wyjazd w drogę powrotną. 

Inne miejsca, które można wybrać do zwiedzenia: Warszawskie ZOO, zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki – Sali Kongresowej czy Muzeum Techniki. Po wcześniejszej rezerwacji możliwa jest także wizyta w Teatrze Narodowym i udział w wybranym spektaklu.