Lwów

Lwów  (3 dni)

Lwów to miasto szczególnie bliskie Polakom. Przez ponad 600 lat było miastem polskim w granicach Rzeczpospolitej. Obecnie jest największym miastem zachodniej Ukrainy i mimo, że miasto miało także wymiar wielokulturowy, duch polski tam pozostał w postaci budynków, miejsc, wspomnień, historii czy cmentarzy … W centrum Lwowa mnogość kawiarni i pubów czyni, że panuje tu fantastyczna i żywa atmosfera prawie o każdej porze. Samo miasto było budowane w epoce renesansu jako "miasto idealne". Trzydniowy pobyt we Lwowie pozwoli odkryć na nowo to miejsce i zobaczyć na żywo miejsca i budynki znane najczęściej z kart podręczników lub albumów. W drodze powrotnej proponujemy również przystanek w mieście Żółkiew, które zostało założone przez hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Miasto było siedzibą znamienitych polskich rodów.

Dzień I
Wyjazd w godzinach porannych. Zwiedzanie zaczniemy od katedry św. Jura. To monumentalny sobór katedralny, który stanowi, według niektórych, najdoskonalsze dzieło europejskiego późnego baroku. Później zwiedzimy równie ciekawy kościół św. Elżbiety, przejdziemy pod gmach Politechniki Lwowskiej, gdzie znajdują się obrazy autorstwa Jana Matejki, podejdziemy pod szkołę polską, zwiedzimy kościół Marii Magdaleny, rzymskokatolicką świątynię barokową z XVII w. Końcem dnia będzie spacer po cmentarzu Łyczakowskim i Cmentarzu Orląt Lwowskich. To jedna z polskich nekropoli, gdzie znajdują się mogiły uczestników bitwy o Lwów. Często nazywany jest Cmentarzem Orląt, gdyż spośród pochowanych tam prawie 3000 żołnierzy, część to Orlęta Lwowskie, czyli młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja. Przez Polaków często nazywany Campo Santo miejscem świętym. Przejazd na nocleg.

Dzień II
Po śniadaniu przejdziemy na Stare Miasto, które jest bogate w zabytki konieczne do zwiedzenia. Historyczne centrum Lwowa zostało wpisane na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Spacer przez centrum miasta pozwoli nam zobaczyć m.in wieżę prochową, cerkiew Wołoską, arsenał królewski i  miejski, kościół dominikanów, pomnik Nikifora czy Aptekę Muzeum. Czymś wyjątkowym jest Rynek i kamienica królewska, która należała do króla Jana III Sobieskiego. Król przebudował ją na pałacową rezydencję z arkadowym dziedzińcem na wzór wawelskiego. Stąd jej nazwa – mały Wawel. Obok znajduje się również  słynna Czarna Kamienica- muzeum historyczne miasta Lwowa, która uważana jest za jeden z najcenniejszych zabytków budownictwa mieszczańskiego z epoki renesansu w dawnej Polsce. Później zobaczymy także katedrę łacińską, bogato zdobioną, manierystyczną kaplicę Boimów, plac Mickiewicza wraz z placem Bernardyńskim i Halickim, katedrę ormiańską, podejdziemy pod słynną Operę Lwowską projektu prof. Zygmunta Gorgolewskiego, której uroczyste otwarcie w 1900 roku odbyło się w obecności m.in. Henryka Sienkiewicza, Ignacego Paderewskiego czy Henryka Siemiradzkiego. Zobaczymy także Wały Hetmańskie. Międzyczasie będzie przerwa na posiłek oraz czas wolny na starym mieście.

Dzień III
Po wykwaterowaniu i śniadaniu przejdziemy na Wysoki Zamek skąd z Kopca Unii Lubelskiej widać piękną panoramę miasta. Później przejedziemy do Żółkwi gdzie zobaczymy kolegiatę św Wawrzyńca, cerkiew Bazylianów, rynek i zamek. Po obiedzie wyjazd do Polski. 

Świadczenia:

  • Przejazd komfortowym autokarem,
  • Opieka pilota - przewodnika,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • Wszystkie opłaty drogowe i parkingowe

Uwagi:

  • Cena dla grupy 40 osób płacących
  • Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodników
  • W pierwszym dniu wyżywienie we własnym zakresie
  • Przedstawiona oferta jest propozycją

Cena: Zadzwoń o aktualna cenę (tel. 692104046)