INFORMACJE DLA OPIEKUNÓW I ORGANIZATORÓW


Chcieliśmy przedstawić Państwu propozycje wyjazdów z klasami w różne miejsca naszego kraju. Proponowane szlaki turystyczne są tak przygotowane by dla uczniów stanowiły nie tylko rozrywkę i miło spędzony czas ale były także uzupełnieniem wiedzy jaką zdobywają w szkole. Wycieczki klasowe nie tylko bowiem integrują, pomagają w nawiązywaniu bliższych kontaktów i przyjaźni ale także przede wszystkim uczą. Często poznanie miejsc czy ludzi w realnym świecie daje lepsze efekty niż praca z podręcznikiem podczas lekcji, a wiedza przekazywana przez przewodników posiadających zawsze bardzo szerokie wiadomości jest wiedzą, którą ciężko odnaleźć w jakiejkolwiek książce szkolnej. Ale czym byłaby też nasza tożsamość bez odwiedzenia takich miejsc jak Biskupin, Gniezno, Poznań Warszawa, Wrocław, Lublin czy Zamość? Bez spaceru po Tatrach, Pieninach czy Bieszczadach? Dlatego zachęcamy by naukę szkolną uzupełniać również nauką poprzez wyjazdy. Jest to połączenie przysłowiowego „przyjemnego z pożytecznym”. Co  więcej, w dzisiejszym świecie, który przerabiany jest coraz bardziej na świat wirtualny, istnieje coraz większa potrzeba by pokazać młodzieży Polskę i inne zakątki świata takimi jakimi są w realnym świecie, a nie tylko na migających ekranach.  

Jeśli nie zajmowali się Państwo nigdy organizacją wycieczki, jeśli praca dydaktyczna sprawia, że nie mają Państwo czasu by zająć się organizowaniem wyjazdu (rezerwacje, telefony, planowanie szczegółów trasy), a w klasie powstają plany i chęci wybrania się gdzieś na dłuższą czy krótszą wyprawę, to pomożemy zaoszczędzić Państwa czas. Pomożemy zaplanować wycieczkę, dokonamy wszystkich formalności, rezerwacji biletów, przewodników, podamy terminy i koszty. Załatwimy wszystko co jest wymagane by zorganizować bezpieczną i ciekawą wycieczkę. Wystarczy się skontaktować z naszym Biurem Obsługi.

Ceny: Podane w katalogu ceny są cenami pełnymi ale orientacyjnymi. Są w nie wliczone pełne koszty tj. przejazdu, opłat drogowych i parkingowych, noclegów, wyżywienia (chyba, że w Uwagach wycieczki podano inaczej), usług przewodników, ubezpieczenia i biletów wstępu włącznie. Jednakże, z racji tego, że ceny biletów jak i noclegów mogą się zmieniać w zależności od sezonu i z przyczyn od nas niezależnych, mogą się one okresowo nieznacznie różnić od podanych. Prosimy więc o skonsultowanie się najpierw z biurem w celu ustalenia aktualnych kosztów. Potem dopiero podanie ich jako ostatecznych uczestnikom wycieczki. Ceny skalkulowane są dla grupy 40 osób w tym dla trzech wychowawców. W wycieczkach mogą brać udział również osoby z poza klasy lub szkoły np. brat, siostra, krewny lub możliwe jest łączenie grup z różnych szkół. Przy organizacji dłuższej wycieczki – dwu lub trzydniowej - prosimy konsultować ją z rodzicami nawet kilka miesięcy wcześniej. Kilkumiesięczne wcześniejsze planowanie jest też konieczne z uwagi na popularność wśród turystów i wycieczek niektórych miejsc np. miasta Wrocław, jaskini Raj, Geoparku Kielce czy Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Dłuższą wycieczkę planowaną na maj lub czerwiec należy zacząć organizować już w pierwszym semestrze szkolnym z ustaloną listą uczestników włącznie. Późna decyzja spowoduje, że albo miejsca noclegowe albo wejścia do zaplanowanych do zwiedzenia obiektów będą zarezerwowane w wybranych terminach. Przy szczegółach wycieczki podaliśmy które atrakcje turystyczne wymagają dużo wcześniejszej rezerwacji. Do każdej zaproponowanej przez nas wycieczki dołączyliśmy galerię naszych zdjęć by mogli Państwo lepiej zorientować się co do miejsc które będziemy odwiedzać. Wycieczki zaplanowaliśmy tak by w pełni wykorzystać i wypełnić dzień.

PROGRAMY NA ŻYCZENIE

Przedstawione programy wycieczek są tylko naszą propozycją. Zawsze istnieje możliwość zmiany trasy i modyfikacji programu. Możemy dołożyć inne elementy lub przedłużyć podany plan wycieczki. Jeżeli nasze standardowe programy nie spełniają oczekiwań - przygotujemy inne zgodnie z Państwa potrzebami i zamówieniem. Jesteśmy w stanie dopasować program pod każdą grupę. Przygotujemy indywidualną kalkulację na możliwie najkorzystniejszych warunkach. Czasami jednak proponowany program jest niewykonalny ze względu na obowiązujące przepisy /np. czas pracy kierowców/, wówczas taki plan trzeba zmodyfikować tak, aby organizacja i przebieg wycieczki odbywały się w zgodzie z obowiązującym przepisami. Nie pobieramy dodatkowych opłat za przygotowanie programów na życzenie. Na życzenie możemy zorganizować także wyjazdy pracownicze i integracyjne dla nauczycieli lub pracowników innych instytucji lub zakładów pracy.  

AUTOKARY

Oferujemy przejazdy komfortowymi autokarami z barkiem, toaletą i DVD lub dla mniejszych grup mniejszymi autobusami lub busami. Autokary spełniają wszystkie wymogi techniczne i normy bezpieczeństwa, a prowadzone są przez doświadczonych i profesjonalnych kierowców. Miejsce odjazdu i przyjazdu autokaru ustalamy indywidualnie dla każdej grupy.

OPIEKUNOWIE NIE PŁACĄ

Przy wyjazdach grup zorganizowanych, przewidujemy miejsca nieodpłatne dla opiekunów/organizatorów. Proponujemy darmowe miejsca tak aby zgodnie z przepisami - 1 opiekun przypadał na 15 uczestników. W grupie 25 osobowej dwóch opiekunów także podróżuje nieodpłatnie, nie płacąc za nocleg, wyżywienie i bilety wstępów. Przy większych grupach powyżej 45 osób czwarty opiekun także podróżuje nieodpłatnie.

W przypadku pytań prosimy kontaktować się z naszym biurem pod numerem telefonu: 692 104 046 przez całą dobę


ŻYCZYMY UDANYCH WYJAZDÓW Z BIUREM USŁUG TURYSTYCZNYCH POLTURS


Biuro Usług Turystycznych
Paweł Wieciech
ul. Rynek 9/7
32-700 Bochnia
Tel: 692104046 - całą dobę
organizatorów turystyki wydanego przez Marszałek Województwa Małopolskiego
Z/69/2018

UWAGI: niniejszy katalog nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego. POLTURS nie ponosi odpowiedzialności za błędy drukarskie. Ceny w katalogu są cenami brutto. Programy w katalogu są programami ramowymi i mogą ulec zmianie.